Těsnící plechy

MQG 150 – plech k utěsnění spár

Plech do pracovních spár s izolačním povrchem. Spolehlivě utěsní pracovní spáry, oddělí pracovní rastry! Díky speciální vrstvě z karborundového písku je účinnost spojení s betonem extrémně vysoká.

Vlastnosti

Těsnící plech MQG 150 je na jedné straně opatřen speciální izolační vrstvou z karborundového písku, díky níž dojde ke spojení plechu s čerstvým betonem a tím vznikne spolehlivé zamezení prostupu vlhkosti spárou. V oblastech napojení je MQG 150 opatřen 4 cm širokým bentonitovým páskem, tento 4 centimetrový přesah plechů je zárukou dokonalého utěsnění ve spoji.

Těsnící plechy jsou 2 m dlouhé a 15 cm široké o síle plechu 0,7 mm (s izolační vrstvou cca 3 mm). Speciální izolační vrstva je elastická a nelepivá. U zaoblení a v rozích, lze MQG 150 jednoduše dát do požadovaného tvaru – ohnout.

Účinnost spojení těsnícího plechu s betonem je díky přírodnímu karborundovému písku extrémně vysoká. Elastičnost této vrstvy zajišťuje nepropustnost i při smršťování a pohybu stavebních prvků!

Oblasti použití

MQG 150 lze použít do veškerých pracovních spár, vodorovných nebo svislých, při zatížení tlakovou i netlakovou vodou.

Montážní postup     Pracovní spára v napojení:

  •   stěna / základní spára
  •     stěna / stěna
  •     podlaha / podlaha
  •     stěna / strop

Montážní postup

Osazení

MQG 150 se osadí do středu spáry a zafixuje sponou BFL 150 napojování plechů se zafixuje plechovou sponou BF 150.Maximální funkčnosti i ve spojích se dosáhne slepení bentonitový lepícím tmelem MQ 100.

Technické údaje

Ocelový plech 0,7 x 2000 x 150 mm nebo 0,7 x 6000 x 150 mm z jedné strany po celé ploše opatřený izolační vrstvou z karborundového písku.

Balení

2 m plechy v balení po 15 ks zabalené v PE folii.
6 m plechy srolovány v délce 6 m a zabalené v kartonu 900 m na paletě

Skladování

v suchém prostředí 36 měsíců!

MQB 150 aktiv – plech k utěsnění spár na bentonitové bázi

Těsnící plech nové generace do pracovních spár s izolačním povrchem na bázi bentonitu. Spolehlivě utěsní pracovní spáry, oddělí pracovní rastry! Díky speciální vrstvě z bentonitové směsi je těsnící schopnost ve spárách extrémně vysoká.

Vlastnosti

MQB 150 aktiv je na jedné straně ( nebo oboustranně ) opatřen speciální izolační vrstvou na bázi bentonitu, která díky svému chemickému složení, má schopnost při kontaktu s vodou expandovat ( zvětšovat svůj objem až o 300% ) a vytváří tak bezpečnou ochranu proti působící vodě i tlakové. Spolehlivě utěsní i vlasové trhliny. To platí i při působení agresivních a odpadních vod. Jako ochrana před klimatickými vlivy (deštěm) je bentonitová vrstva MQB 150 aktiv opatřená speciální folii, která se po zabetonování do vytvrdnutí betonu (28 dní) působením pH rozloží V oblastech napojení se doporučuje 5 centimetrový přesah plechů, který je zárukou dokonalého utěsnění ve spoji.

Plechy jsou 2 m dlouhé a 15 cm široké o síle plechu 0,7 mm ( s izolační vrstvou cca 3 mm ). Speciální izolační bentonitová vrstva je elastická a nelepivá.U zaoblení a v rozích, lze MQB 150 aktiv jednoduše dát do požadovaného tvaru – ohnout.

Elastičnost bentonitové vrstvy zajišťuje nepropustnost i při smršťování a pohybu stavebních prvků.

Oblasti použití


MQG 150
lze použít do veškerých pracovních spár, vodorovných nebo svislých, při zatížení tlakovou i netlakovou vodou.

Pracovní spára v napojení:

  •    stěna / základní spára
  •     stěna / stěna
  •     podlaha / podlaha
  •     stěna / strop

MQB 150 aktiv se osadí do středu spáry a zafixuje sponou BFL 150. Napojování plechů se zafixuje plechovou sponou BF 150. Maximální funkčností i ve spojích se dosáhne slepením bentonitovým lepícím tmelem MQ 100.

Technické údaje

Ocelový plech 0,7 x 2000 x 150 mm z jedné strany (nebo oboustranně) po celé ploše opatřený izolační bentonitovou vrstvou černé barvy, na povrchu chráněnou tenkou folii. Jako ochrana při sekundární betonáži je hrana MQB 150 aktiv přelepená cca. 1cm od kraje izolační lepivou PE páskou.

Balení

na dřevěném prkně 15 ks a 2 m zabalené v PE folii. Na paletě 900 m.

Skladování

v suchém prostředí 36 měsíců !


Napsat komentář